Kā sagatavoties vizītei pie BEZMIEGA speciālista

Ka sagatavoties vīzītei pie BEZMIEGA speciālista 

 

  • Atsūtiet pieteikumu bezkontakta diagnostikas veikšanai  uz e-pasta adresi info@miegacentrs.lv ;
  • Mūsu personāls ar jums sazināsies, lai vienotos par iekārtas saņemšanas veidu un konsultācijas laiku; Konsultācijas notiek gan klatienē, gan online vidē.
  • Diagnostikas rezultāts tiks atsūtīts 2 darba dienu laikā uz jūsu e-pasta adresi;  
  • Uz epastu arī saņemsiet Miega dienasgrāmatu un Anketu par slimības vēsturi;

KBT bezmiega ārstēšanai

Bezmiega ārstēšanā savu efektivitāti jau daudzu gadu garumā pierādījusi tieši KBT jeb Kognitīvi biheiviorāla terapija. Šī bezmiega ārstēšanas pieeja iekļauj sevī vairākus komponentus: sākuma izvērtēšana, piemērotu un efektīvu intervences tehniku izvēle un piemērošana individuāli, kā arī atbilstošu metožu pielietošana, lai pārliecinātos, ka tiek sekots norādījumiem un pēc sesiju beigām varēs patstāvīgi pielietot dažādas tehnikas, ja atkal rodas miega traucējumi. Vienas sesijas laikā notiek terapijas komponentu un metožu apspriešana, izglītošana attiecībā uz nepareiziem pieņēmumiem un uzvedības modeļiem attiecībā uz miegu. Atšķirībā no medikamentiem, ko var lietot akūta bezmiega gadījumā, KBT bezmiegam ir pierādījusi efektivitāti ilgtermiņā.

Hroniskā bezmiega terapija iekļauj sekojošas metodes: stimulu kontroli, miega ierobežošanu, miega higiēnu, relaksācijas treniņus un kognitīvo (uzvedības)  terapiju. Parasti tiek pielietotas 3 un vairāk pieejas.

Klasiski ārstēšanas kurss prasa no 4-8 nedēļām ar sesijām 1x 2 nedēļās pa 30-60 minūtēm. Pirmā konsultācija parasti ilgst 45 minūtes, turpmākas konsultācijas 30 minūtes.